Doświadczenie w biznesie

Biznesu uczyłam się i praktykowałam w bankowości – w jednej z największej, innowacyjnej instytucji międzynarodowej, gdzie pracowałam w Pionie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Pełniąc funkcje menedżerskie, przez ponad 10 lat, wspierałam kadrę menedżerską średniego i wyższego szczebla w procesach HR m.in. w zakresie doboru kadr, identyfikowania potencjału, rozwoju pracowników, wynagradzania. Odpowiadałam za rozwój kompetencji kadry menedżerskiej. Sama również prowadziłam szkolenia, warsztaty i coachingi. Współpracowałam z kadrą i z pracownikami centrali jak i bankowości oddziałowej. Dzieląc się własną wiedzą i najlepszymi praktykami miałam możliwość widzieć jak pracują profesjonaliści.

Bardzo cenne był dla mnie udział w projektach – poznawałam i współpracowałam z osobami z różnych zespołów i z różnych obszarów by wspólnie opracować najlepsze rozwiązania m.in. z zakresu oceny pracowniczej, wdrożenia nowej kultury, badania opinii pracowników, rozwoju sieci placówek.

Dodatkowo wyspecjalizowałam się w badaniu relacji pracowniczych – przeprowadziłam wiele analiz dotyczących trudnych relacji pomiędzy przełożonym a podwładnym lub pomiędzy pracownikami. Często kwestie te były związane z mobbingiem lub dyskryminacją. Moje badania i rekomendacje były bardzo pomocne w zakończeniu konfliktów.

Wiedza

Studia, która ukończyłam – psychologia pracy – zaszczepiły we mnie ogromną chęć rozwoju i poszukiwania własnej drogi. Mając za sobą już spore doświadczenie zawodowe – w 2010 swoje kroki skierowałam w kierunku coachingu i odkryłam ogromne możliwości dla siebie i dla innych. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu coachingu (Wyższa Szkole Bankowa), a dalsza praktyka jako coacha i pogłębianie wiedzy w tym zakresie pozwoliło mi na uzyskanie certyfikatu ICC (International Coaching Certification) a potem ACC (Associated Certified Coach).

Uczestniczyłam w wielu różnych szkoleniach. Największą dla mnie wartością był udział w mentoringu grupowym i indywidualnym (dotyczącym mojej pracy jako coacha) oraz uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez znakomitych trenerów i ekspertów takich jak Marlin Atkinson, Maciej Bennewicz czy David Gordon.

Istotne dla mnie jako trenera, coacha czy konsultanta jest, by zdobywać wiedzę i umiejętności, które mogę wykorzystać w mojej pracy i które pomogą klientowi. Bardzo ważny jest dla mnie również ciągły rozwój osobisty.

Analizując efektywność w dzisiejszych czasach, uważam iż niezbędne jest zachowanie równowagi work–life balanse, zarządzanie własną energią, praca z przekonaniami i nawykami. W szerszym ujęciu – zdrowe relacje i otwarta komunikacja. Są to obszary które szczególnie mnie interesują.

Dlaczego pracuję z pasją?

To co najbardziej zachwyca mnie w mojej pracy to fakt, iż na każdy kroku spotykam ciekawych ludzi i mogę się czegoś nauczyć.

Zawsze największą satysfakcję dawała mi informacja od innych, że to co robię, przekazuję, pokazuję jest dla nich ważne.

W mojej pracy jako coach, trener i konsultatnt kluczowy jest dla mnie klient, jego potrzeby, otoczenie w którym funkcjonuje oraz cele do których dąży. Zbieram w całość zdobytą wiedzę, posiadane umiejętności oraz praktyczne i biznesowe rozwiązania. Wykorzystując pracę z przekonaniami, z metaforą, spojrzenie z różnych perspektyw oraz wiele innych narzędzi, łączę to co mnie fascynuje z moją pracą.

Od 2014 związana z Schenk Institute.

Prywatnie

Mieszkam w Poznaniu, sporo podróżuje po Polsce i Europie. Wolny czas spędzam aktywnie; nurkuję – także w Polsce (najwyższy czas zobaczyć co jest pod lodem) i jeżdżę na nartach. Jestem entuzjastką zdrowego żywienia, joggingu oraz praktyki mindfulness.