Praktyka w biznesie

Zarządzam od 1991 roku. Najpierw przez 4 lata oddziałem firmy szkoleniowej, od 1996 roku, jako właściciel, a następnie główny udziałowiec Schenk Institute. Przez te wszystkie lata rozwinęłam Schenk Institute z 3 osobowej firmy szkoleniowej do kilkudziesięcioosobowej organizacji oferującej złożone usługi doradczo-szkoleniowe, której obroty systematycznie rosną. Jako konsultant i coach pracowałam z prezesami firm, przedsiębiorcami, członkami zarządów, wyższą i średnią kadrą menadżerską.

Współpracując z klientami poznałam specyfikę następujących branż:

 • Finansowej – bankowości, leasingu, ubezpieczeń
 • Farmaceutycznej
 • Logistycznej
 • Produkcyjnej i przetwórczej
 • Budowlanej i instalacyjnej

Wiedza

Wiedza zdobyta podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku resocjalizacja nauczyła mnie systemowego patrzenia na organizacje i zespoły, a jednocześnie pozwoliła zrozumieć prawidłowości rozwoju i motywacji dorosłych. Poznane wówczas zasady dydaktyki były także dobrą podstawą do tworzenia programów rozwojowych.

W latach 1993-99 brałam udział w organizowanych w USA przez NLP Comprehensive szkoleniach z zakresu NLP, trenerskim, executive coachingu zarówno, jako uczestnik jak i asystent trenera. W tej ostatniej roli w ciągu 2- 5 tygodniowych zajęć odpowiadałam za wspieranie procesu uczenia się w zespołach w skład, których wchodzili Argentyńczycy, hindusi, arabowie, skandynawowie, Holendrzy, Francuzi, Hiszpanie, Rosjanie, Niemcy i Amerykanie. To doświadczenie nauczyło mnie współpracy z wieloma kulturami i zarządzania bardzo zróżnicowanymi zespołami.

Nauka w NLP Comprehensive dała mi bardzo solidne podstawy do rozwoju metodologii szkoleń i coachingowej. Dzięki niej udało mi się opracować wiele pojedynczych ćwiczeń i modułów opartych na uczeniu przez doświadczenie, które stały się podstawą skuteczności szkoleniowej Schenk Institute.

Biorąc udział w USA w konferencjach ASTD miałam okazję zetknąć się z nastawionymi na najwyższą skuteczność systemami szkoleń wewnętrznych i metodologią HPI. To nauczyło mnie bardzo konsekwentnego wiązania wszystkich działań rozwojowych z potrzebami biznesowymi firmy klienta.

Cztery lata nauki w Instytucie Terapii Gestalt udoskonaliły mój warsztat executive coacha. Dzięki nim łatwej rozumiem nie tylko biznesową ale i osobistą motywację klientów.

W 2003 i 2008 uzyskałam licencje na prowadzenie badań preferencji osobowościowych metodą Thomas International, i MBTI, co pozwoliło mi skuteczniej dostosowywać metody pracy do potrzeb poszczególnych klientów oraz projektować programy rozwojowe uwzględniające potrzeby każdego typu osobowości.

Dlaczego jestem konsultantem i przedsiębiorcą z pasją?

Całe swoje dorosłe życie czegoś się uczę i zawsze sprawia mi to ogromną przyjemność. Być może dlatego od tylu lat zajmuję się tym, żeby inni też mogli się uczyć i rozwijać i żeby to było pasjonujące doświadczenie. Na założenie swojej firmy również zdecydowałam się żeby móc realizować proces uczenia jak najskuteczniej i jak najciekawiej.

Projektując i prowadząc projekty rozwojowe kieruję się następującymi zasadami:

 • jak najściślej wiążę biznesowe rezultaty projektu z indywidualną motywacją uczestników i ich codzienną pracą
 • wszystkie stosowane w projekcie działania uwzględniają zasady uczenia się dorosłych poparte wynikami badań
 • jestem przekonana, że każdy chce się uczyć i rozwijać, czasem trzeba tylko staranniej poszukać motywacji
 • stale szukam możliwości udoskonalenia warsztatu i stosowanych przez siebie i innych konsultantów Schenk Institute metod

Stałe rozwijanie Schenk Institute jest dla mnie tak pasjonujące ponieważ dzięki temu:

 • mam stały kontakt z firmami klientów i mogę zaobserwować jak na polskim rynku zmieniają się i dojrzewają systemy zarządzania ludźmi
 • twarde realia rynkowe stale weryfikują słuszność przyjętego przez Schenk Institute kierunku rozwoju
 • ogromną satysfakcję sprawia mi, kiedy widzę jak dzięki współpracy z nami nie tylko firma klienta uzyskuje twarde rezultaty, ale i pracownicy klienta są dojrzalsi i bardziej kompetentni, sami czują się pewniej realizując coraz trudniejsze wyzwania
 • udało mi się stworzyć firmę, która łączy osiąganie wyników biznesowych z szacunkiem dla wartości etycznych

Prywatnie

Jestem szczęśliwą mężatką i matką dwojga wspaniałych, dorosłych dzieci oraz babcią czwórki wnucząt.

Mieszkam w miasteczku Wilanów. Z przyjemnością przemierzam Warszawę rowerem, co jest dla mnie niezastąpioną formą odpoczynku podobnie jak towarzystwo naszych dwóch kotów. Lubię gotować i smakować jedzenie w bliskim gronie.

Dwie najbardziej szalone rzeczy, jakie w życiu do tej pory zrobiłam to skok z samolotu w San Francisco i wyjście za mąż za mężczyznę poznanego w internecie.