Praktyka w biznesie

Praktyk zarządzania, 26 lata doświadczeń w firmach polskich i międzynarodowych korporacjach na najwyższych stanowiskach w Europie Wschodniej. Jako Country Manager odpowiadałem za rozwój rynku i organizacji biznesowych czołowych producentów światowych marek miedzy innymi takich jak Parker, Waterman, Dymo, Berendsohn, Simon i wiele innych w branżach FMCG, dóbr luksusowych oraz przemysłowych (Simon/Kontakt).

Inicjowałem i kierowałem projektami restrukturyzacyjnymi, międzynarodowymi akwizycjami i inwestycjami typu greenfield. Zarządzałem procesami zmian 
w firmach na poziomie strategicznym i operacyjnym. Opracowywałem strategie i plany rozwoju w regionie Europy Wschodniej. Wdrażałem i prowadziłem programy rozwoju kadry kierowniczej w podległych organizacjach jako trener, coach i mentor.

Wiedza

Posiadam Certyfikat Trenera Biznesu. Ukończyłem liczne kursy w zakresie zarządzania zmianą, projektami, sprzedażą prowadzone przez polskich i zagranicznych specjalistów wśród których są Ken Blanchard Companies, Harling Associates, Neumann Managment Institute, SAP Polska, GFKM,
I-Kom
Jestem inżynierem mechanikiem, absolwentem AGH oraz podyplomowych studiów z zarządzania Bad Harzburg Academy of Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Pracowałem dla

Manager, trener, konsultant i doradca:

Newell Rubbermaid/Sanford Brands, Berendsohn AG, Partex i Partex Sp. Z o.o., Wojnarowscy, Opinion Strefa Druku, Fabryka Osprzętu Elektroinstalacyjnego Kontakt Simon, SD Pack Plast Int, Milo Sp. Z o.o., A3, BZ WBK, Farmacol, I-System, Resonica, ASC Artur Szczelina, BNI.

Pracuję z pasją ponieważ

Fascynuje mnie obserwowanie jak kompetentne i zaangażowane zespoły ludzi potrafią osiągać sukces, rozwijać siebie i firmy oraz czerpać olbrzymią satysfakcję ze swojej pracy. Odczuwam wielką radość dzieląc się wiedzą i doświadczeniem oraz wspierając w praktyce wdrażanie nowych rozwiązań. Współpraca z firmami od kreowania koncepcji rozwoju poprzez tworzenie strategii i złożonych planów operacyjnych jest dla mnie okazją do dalszego rozwoju i doskonalenia się.

Prowadzę szkolenia z…

zarządzania zespołem, zarządzania projektem, zarządzania zmianą, bardzo lubię tematykę wystąpień publicznych i prezentacji. Dzięki bogatemu doświadczeniu prowadzę bardzo praktyczne szkolenia sprzedażowe, budowanie relacji i kształtowanie wizerunku. Prowadziłem warsztaty w zakresie budowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa i rynku.

Prywatnie

Zawsze w ruchu i poszukiwaniu adrenaliny: pod wodą, na wodzie, w górach i gdzie się da, w zimie i w lecie, biegam, jeżdżę i skaczę. Sam i/lub z moimi pieskami: owczarkiem belgijskim Carmen i australijskim Kelpie – Dezim. Czasem pstrykam foto lub majsterkuję.
PS. Ostatni rezultat: 01:51 w półmaratonie.